Blog

Koronavirus a daňové přiznání

  • 24. 3. 2020
  • Daň z příjmů, Koronavirus a státní podpory
  • Jan Bonaventura, daňový poradce

Finanční správa v souvislosti s kompenzací škod způsobených koronavirem umožnila poplatníkům podat přiznání k dani z příjmů později. Nejedná se však o odklad daňových přiznání, ale jen o prominutí sankcí za určitých okolností.

Koronavirus a daňové přiznání

Finanční správa v souvislosti s kompenzací škod způsobených koronavirem umožnila poplatníkům podat daňové přiznání k dani z příjmů později. Nejedná se však o odklad daňových přiznání, jak je někdy mylně prezentováno, ale jen o prominutí sankcí za určitých okolností. Na poplatníky, kteří podají daňové přiznání po termínu, může být pohlíženo jako na osoby, kteří si řádně neplní své povinnosti. Naštěstí existují lepší řešení než pasivně spoléhat na vstřícnost finanční správy. O tom, jak si prodloužit lhůtu bez rizika sankcí a také o tom, jak optimalizovat daň započtením letošní ztráty s loňským ziskem, se dočtete v článku daňového poradce Jana Bonaventury publikovaném na webu Daňového konzultanta.

Pokud Vás spíše zajímají otázka mzdových nároků zaměstnanců, přečtěte si náš předchozí článek o mzdových aspektech nákazy koronavirem. 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

ROZUMÍM